|
|
Щорічно попит споживачів на ягоди змінюється. У цьому сезоні стабільною і дорогою ягодою залишається лохина, але надзвичайно великим попитом користується малина. Про це розповів глава ФГ «Еко Беррі» Володимир Князевич. «Ми засадили на Івано-Франківщині близько 125 га органічної ягоди: більше 30 га малини літьої, більше 30 га малини ремонтантної, близько 10 га ожини, 15 га лохини, 35 га полуниці і ще є смородина. В цілому маємо в оренді 300 га землі, які плануємо в майбутньому теж засадити ягодами », - зазначає Володимир Князевич. |
Вся продукція «Еко Беррі» сертифікована як органічна, і майже вся ягода експортується. Також компанія отримала сертифікацію, яка дозволяє постачати продукцію в ЄС в ресторани, заклади харчування та супермаркети, тобто безпосередньо до споживача без посередників. Продукція заморожується системою шокової заморозки No Frost, упаковується під клієнта і відправляється за кордон. Володимир Князевич розповів, що в цьому році компанія вперше сертифікувала як органічну гірську чорницю, і перша партія ягоди вже відправлена на експорт. У ТОВ «Диканські ягоди» (Полтавська обл.) Під малиною мають 24 га. Очікують, що ціна на ягоду в цьому сезоні буде вище на 30% в порівнянні з минулими роками. «У цьому році, як і в минулому, ціна на малину висока. Це звичайний ринковий процес, який повторюється кожні 3-5 років: спочатку ягода дуже дорога, а потім - дешева », - розповів AgroPortal.ua бізнес-партнер ТОВ« Диканські ягоди »Сергій Стеценко. Він додає, що коли ціна низька, у виробників зменшується попит на вирощування малини, а потім, коли ягоди стає на ринку мало, ціна знову йде вгору, і всі знову починають її садити. І так по колу. «Диканські ягоди» доставляють органічну малину в основному на європейські ринки. У 2020 році підприємство реалізовувало ягоду вищої якості по 3,20-3,50 євро / кг. Цього року очікують за 1 кг більше 4 євро. «На одному полі малина польського сорту Полка, а на іншому - сорти Джоан Джей. Обидва сорти ремонтантні. Джоан Джей краще себе показує, Полка - старіший сорт, тому потрібно від нього відмовлятися », - розмірковує Сергій Стеценко. Про врожай в ТОВ «Диканські ягоди» говорити ще рано, адже так як сорти ремонтантні, збір був тільки з літніх пагонів. «Збираємо ми все вручну. Наймаємо на сезон людей. Ціна за зібраний кілограм малини коливається від 12 до 15 гривень », - розповідає Сергій Стеценко.
Іванна Панасюк, Людмила Лебідь, AgroPortal.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
|
|