Подписаться на RSS Новости портала

Наш подписной индекс в каталоге Укрпочты 91699

Журнал «Нескучный сад» » Профессиональные новости » Весняне щеплення плодових дерев

Купить журнал
Ретро-подписка Купить спецвыпуск Купить ретро-номера
Навигация
Энциклопедии: Декоративных растений Лекарственных растений Декоративных деревьев Кустарников Многолетников Декоративных трав Разделы журнала Цветник Сад в горшке Сад в воде Практикум садовода Бабушкина грядка С грядки на стол Сам себе дизайнер Ухоженный сад Школа садовника Болезни и вредители Ландшафтный дизайн Садовые помощники Письма читателей
Партнеры




vodospad





служба доставки цветов

События
«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 


 
Тренды садовой моды
Модные пионы Новозеландской селекции
Штамбовые розы
Ароматные розы
3 проекта сада со схемами:
Благоухающий уголок в вашем саду
Белый сад
Волшебная скамейка
АНОНС СВЕЖЕГО НОМЕРА

Календарный план работ по защите роз
Уход за живыми изгородями в саду
Хосты. Как сделать тенистый уголок любимым местом в саду
Дикие природные луга или цветущие луга
Размножаем сами
Как избежать ошибок при создании сада


Весняне щеплення плодових дерев


Дата: 23 марта 2021 Категория: Профессиональные новости


Для весняного щеплення температура повітря повинна "закріпитися" на позначці не менш 10 ° С вдень і 0 ° С вночі. Терміни щеплення дерев безпосередньо пов'язані з процесами сокоруху в тканинах рослин. Найбільш успішні роботи, здійснені на піку активності руху соків, але до розпускання бруньок - навесні. Багато садівники використовують календар щеплень плодових дерев, щоб не помилитися з вибором строків, адже у кожної культури свої особливості росту і розвитку.
Наприклад, першими навесні прокидаються сливи, черешні та абрикоси. Крім того, найкращий час для цього садового заходу залежить від регіону вирощування і особливостей поточного року. Чим раніше в регіоні настає весна, тим раніше можна починати роботи.
Живці для щеплення (прищепа) краще брати з південного боку крони дерева і з гілок середнього ярусу. Їх оптимальна товщина - в половину або в дві третини олівця.
Все розмаїття способів щеплення можна розділити на дві групи: окулірування (щеплення бруньоки, що спить або проростає) і щеплення черенком;
Час для щеплення вибирають в залежності від способу. Окуліровка, наприклад, проводиться в період активного сокоруху - в першій половині серпня - у яблуні та груші, і в кінці липня - початку серпня - у сливи.
Прищепа повинна мати 2-5 бруньк. Нижній зріз роблять косим, ​​а верхній над брунькою - прямим. Довжина косого зрізу на черенку і підщепі 3-4 см. Робити його краще за один прийом, тоді прищеплені частини щільніше притискаються один до одного. Намагайтеся, щоб черенок і гілка, куди його прищеплюють, були однакової товщини. Це дозволить максимально точно поєднати у них так званий камбій (тонкий шар деревини під корою, за яким відбувається рух соків). Якщо камбій зістикований погано, черенку просто не вистачить соків, щоб вижити. Місце з'єднання щільно замотують стрічкою, а верхній зріз живця покривають садовим варом.
Для утворення плодів велике значення має розташування живців на гілках дерева. Живці, щеплені поблизу початку гілки або сучка, не утворюють плодової деревини. Тому бажано, щоб перший щеплений черенок знаходився на відстані не менше 45 см від стовбура, або початку великого сучка.
1. Для щеплення вибирають молоді здорові дерева. Яблуні - не старше 15 років, груші - до 20-25 років, сливи - до 10-12 років. Чим молодше дерева, тим успішніше проходить щеплення.
2. Не потрібно щепляти сорти, які пізно закінчують вегетацію, та ранодозріваючі сорти. Правильно зимові сорти перещеплювати зимовими, осінніми і літніми; осінні - осінніми і літніми; літні - літніми.
3. Необхідно враховувати сумісність сортів. Наприклад, Китайку не потрібно прищеплювати до Антоновки, зате з нею добре сумісні Мельба, Пепін Шафранний і деякі інші сорти.
4. Перш ніж приступити до щеплення плодового дерева, зробіть санітарну та омолоджуючу обрізку - видаліть сухе та поламане гілля, а також зайві гілки, що йдуть всередину крони.
5. Розмір зрізів у прищеплених гілок не повинен бути більше 8-10 мм в діаметрі. Обростаючі гілочки всередині крони залишають. Скелетні гілки прищеплюють на відстані 50-100 см від стовбура в залежності від віку дерева і товщини гілок.
6. Бруньки на прищеплюваних живцях повинні бути сплячими. Живці, зрізані заздалегідь, перед щепленням варто занурити в воду повністю на 2-3 години, а потім на добу поставити їх нижнім кінцем у воду, оновивши зріз.
7. Щеплені дерева потрібно регулярно поливати, інакше сокорух в кроні може рано закінчитися і щепи погано приживуться.
8. Щоб прищеплена гілка стала швидше плодоносити, важливо правильно вибрати довжину черенка: для яблуні і груші він повинен бути з 6-8-ма бруньками.
Зазвичай вже через 15-20 днів на щеплених гілках утворюють зелені пагони. Коли один з них досягне 3-4-х сантиметрів, можна знімати з місця з'єднання ізоляційну стрічку (або іншу обв'язку). Якщо нижче місця щеплення на підщепі з'являється поросль, її треба видалити, інакше живці прищепи будуть сохнути.
На прищеплені гілки надягають прозорий поліетиленовий пакет для утворення мікроклімату, а зверху роблять арку з гілки для того щоб птахи не зломали прищепи.
Приживлюваність правильно зроблених щеплень досить висока - 84-100%. І, як правило, на третій рік приживлення гілки вже плодоносять.

Фото можна переглянути тут

Автор: Alexei Soroka - Garden Services

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Автор: Admin Просмотров: 719








Каталог

16-е видання Каталогу Садова індустрія на 2022 рік


Cкачать каталог могут только зарегистрированные пользователи Регистрация

💾 Скачиваний: 1035
Вход на сайт 
Профессиональные новости:
17.04 Greena Expo
Поделиться с другом:
Архив новостей:
06.07На Березняках квітне неймовірний сад німфей04.07Середньоранній сорт жимолості Бахчарська Ювілейна25.06Те, що не горить07.06У Києві висаджують кущі вздовж доріг22.05Амарант сорту Лєра12.05Парки та сквери столиці поповнили новими деревами10.05Ексклюзивні троянди від Giorgio Tesi Group26.04Ягідні ферми входять у сезон без гарантії збуту продукції30.03Українському стенду на FRUIT LOGISTICA бути!28.03Посівна-202223.03Розсадник Маті підтримує Україну16.03Messe Frankfurt приєднався до санкційних заходів14.03Благодійний аукціон Flora Holland10.03Зеленбудівці прибирають сміття в парку Перемога07.03Репортаж газети Il Tirreno02.02Статистика ринку Садової індустрії в Європі26.01Початок гуртових закупівель рослин у Європі22.01Перший робот для збирання малини12.01Виставки Plantarium и GROEN-Direkt Boskoop вирішили об\'єднатися13.1216-е видання Каталогу Садова індустрія на 2022 рік10.12Інноваційний розсадник, що сприяє відновленню лісу02.12Каталог Садова індустрія 2022 готовий!01.12На Харківській площі Києва висадили тисячі тюльпанів22.11Дерева Міського саду: чим примітний найстаріший парк Києва16.11Картинки з першої осінньої виставки Челсі (RHS Chelsea Flower Show)25.10Готуємо Каталог Садова індустрія на 2022 рік20.10Прийшов час нового каталогу 2022!18.10У Хорватії почали висаджувати дерева за допомогою дронів12.10Штамби на GrootGroenPlus11.10Премія KVBC в рамках GrootGroenPlus


Создание сайта Дизайн-Бюро R26






©2011 HappyGarden.kiev.ua
При перепечатке материалов письменное разрешение владельцев портала HappyGarden.kiev.ua обязательно.